Znajomi zaprosili nas na imprezę, a my jesteśmy na diecie! Co zrobić w takiej sytuacji? Odmówić i sprawić przykrość gospodarzom? Czy iść i zaprzepaścić cały tydzień przestrzegania ścisłej diety? Czy da się być na diecie nie rezygnując przy tym z życia towarzyskiego? Sprawdzamy jaki wpływ imprezowanie ma na naszą sylwetkę i jak się odchudzać, żeby nie zwariować!

Szkodliwy wpływ imprez na sylwetkę

Zacznijmy od tego, że nie możecie całkowicie zrezygnować z chodzenia na imprezy w trakcie odchudzania się – chyba, że zamierzacie urwać kontakt ze swoimi wszystkimi znajomymi. Dieta redukcyjna trwa wiele miesięcy, dlatego trzeba nauczyć się pogodzić swoje życie z nowym sposobem żywienia. Jeśli zdarza się wam wyjść na przyjęcie od czasu do czasu (raz – dwa razy w miesiącu), to nie powinniście mieć większych powodów do zmartwień. To, że przez dwa dni w miesiącu przekroczycie założone zapotrzebowanie kaloryczne nie sprawi, że przestaniecie chudnąć albo przytyjecie. Sprawa komplikuje się w momencie, gdy jesteście imprezowiczami i każdy weekend spędzacie ze znajomymi przy chipsach, na pizzy lub tańcząc do rana, w międzyczasie pochłaniając kaloryczne przekąski.

Kaloryczne przekąski

Chodzenie na imprezy podczas stosowania diety nie jest niczym złym. Problemem jest kaloryczne i często niezdrowe jedzenie, które się serwuje na przyjęciach. Kotlety obtoczone grubą warstwą panierki, sałatki z dużą ilością majonezu, gęste śmietanowe sosy, tłusty karczek i kiełbaski z grilla. Wszystkie te potrawy są pyszne, ale zniweczą nasz plan dążenia do smukłej sylwetki. Co więc zrobić?

Dieta a impreza – jak to połączyć?

Gdy jesteśmy na imprezie, to wybierajmy mniej kaloryczne opcje (o ile takie są). Na przykład sałatki bez majonezu, grillowane mięso bez panierki, jedzmy też dużo warzyw. Warto zaproponować gospodarzom, że sami coś przygotujemy i przyniesiemy, żeby uniknąć sytuacji w której na przyjęciu nie zjemy nic i wyjdziemy głodni. Jeśli organizujemy przyjęcie u siebie, to sprawa jest dużo prostsza – po prostu przygotujemy dietetyczne potrawy według swoich przepisów. A co zrobić, gdy znajomi bardzo chcą przyjść do nas na grilla? Większość grillowanych potraw to bomby kaloryczne, jednak jeśli już jednak koniecznie chcemy zjeść coś z grilla to warto przeczytać ten ranking i wybrać taki, który będzie oferował najzdrowsze pożywienie. I jeszcze ogólna wskazówka – warto około dwie godziny przed przyjęciem coś zjeść, żebyśmy na miejscu nie rzucili się od razu na jedzeniu. Przed każdym posiłkiem pijmy szklankę wody i starajmy się jeść powoli – dzięki temu szybciej będziemy syci i mniej zjemy.