Na pewno już zrozumieliście, że na nic się nie zda torturowanie własnego ciała, gdyż postępując w ten sposób pozostaniecie z nim w stałym konflikcie. To wasz umysł musi być gotowy do zaakceptowania myśli, że schudniecie, dopiero wówczas możecie trwale stracić na wadze i uzyskać figurę, którą zachowacie do końca życia.
Postanowiliście nareszcie zająć się samymi sobą.
Dlatego też przestańcie się obwiniać o porażki, jakie ponieśliście podczas stosowania przeróżnych diet odchudzających. To nie była wasza wina. Żadna dieta, żadna kuracja odchudzająca nie może być skuteczna, jeśli zaczyna się ją stosować bez uprzedniego przygotowania.
Jest oczywiste, że tych 5 przykazań nie wystarczy, byście schudli, stanowią one jednak podstawę do dalszego działania. Należy do nich dodać jedno zalecenie: ZAJMIJCIE SIĘ SAMYMI SOBĄ. Choć raz przestańcie myśleć o innych. Wasze dzieci, wasi partnerzy i rodzice potrzebują was, to pewne. Ale wy również jesteście sobie potrzebni.

Pomyślcie o tym, żeby zrobić sobie przyjemność, znaleźć czas tylko dla siebie, nie tylko po to, by jeść, ale by po prostu żyć. Przygotowujcie sobie regularnie kąpiel z dodatkiem ziół lub olejków. Jeśli możecie, poddajcie się serii masażów albo nauczcie się techniki automasażu. Masując ciało, pozbywacie się niedobrej energii, napięć i stresu, zgromadzonych w ciągu całego dnia.
Nie zapominajcie o spacerach lub marszu szybkim krokiem, najlepiej na łonie natury. Jeśli lubicie sport, zacznijcie regularnie pływać, biegać lub jeździć na rowerze. A może wolicie codzienną – krótką i intensywną – gimnastykę przy muzyce? Pamiętajcie, że ma to być przyjemność, nie katorga.
Jednym słowem, zajmowanie się swoją własną osobą da wam energię niezbędną przy traceniu na wadze. A ponadto sprawiając sobie przyjemność, nie będziecie myśleć ani o swojej tuszy, ani o konieczności schudnięcia, dzięki czemu unikniecie szkodliwego podjadania od czasu do czasu. Odnajdując wewnętrzną harmonię, nie będziecie odczuwać potrzeby rekompensowania sobie czegokolwiek poprzez jedzenie.
Przejdźmy teraz do problemów związanych z samym ciałem. Tu również jest 5 bardzo prostych przykazań, których powinniście przestrzegać.